Nepřehlédněte

Výprava do KLDR 2012

Prohledat tento blog

pátek 27. června 2014

Nový druh ložiska bez cínu vyvinut v KLDR

Pjongjang, 26. června (KCNA) -- Ounsanská Universita rybářství vyvinula slitinu (z osmi kovů) pro ložiska bez použití cínu jako náhradu za cínovou slitinu pro ložiska (babbit83).

Slitina je použita při vedení ložiska pro mořské motory, převodovky lokomotiv, generátorů a motorů, mlýnů, drtičů a dalších strojů.

Huang Čol Man, jeden z vynálezců, řekl KCNA:

Naše výzkumná skupina vyvinula slitinu pro ložiska z šesti a sedmi komponentů, lepší než slitina s obsahem cínu babbit83, která byla vynalezena 80. a 90. letech a vyhrála medaile a diplomy na mezinárodních výstavách nových technologií.

Na této bázi naše skupina vyvinula nový druh slitiny pro ložiska bez cínu s obsahem 8 komponent, která má lepší kvality, než ta současná slitina.

Slitina se 5krát míně opotřebovává, má 2,5 krát větší adhezi, 2,3 krát větší sílu a 1,7 lépe odolává teplu, než předchozí slitina babbit83.

Slitina již byla zavedena v různých částech národní ekonomiky a ukazuje svoje přednosti.Musím říct, že najít pozitivní článek v době, kdy si v KLDR připomínají začátek Korejské války, celkem oříšek. Džuče je věčné!