Nepřehlédněte

Výprava do KLDR 2012

Prohledat tento blog

sobota 16. března 2013

Konala se soutěž ve válečných chorálech

Pjongjang, 16. března (KCNA) -- Poutavé písně složené během Osvobozenecké vlastenecké války (1950-1953) je teď možno slyšet po celé KLDR.

Válečné písně povzbuzují armádu a lid, aby uspěl ve frontální akci proti provokatérům, jako odpověď na prohlášení vydaném mluvčím Vrchního velení Korejské lidové armády, za současné znepokojivé situace na Korejském poloostrově.

Před několika dny se konala pěvecká soutěž válečných pochodových písní mezi studenty univerzit v Severohuaghéjské provincii.

Mezi písněmi zazněly "Píseň Národní obrany", "K rozhodující bitvě", "Píseň pobřežního dělostřelecva" a "Postup".

Během soutěže studenti prokázali svojí hořící nenávist amerických imeprialistů a loutkových sil jihu Koreji, které provokují nukleární válku.

Ri Čol Hjonk, student University vzdělání Ri Kje Sun Sariuon č. 1, řekl KCNA:

"Tyto válečné písně nám dávají jistotu vítězství. Povzbuzeni těmito písněmi hrdinní vojáci KLA bránili každou píď země za během poslední války cenu vlastní krve.
Teď je čas dosáhnout vítězství v další možné válce za zpěvu těchto písní".Přísahám, že toto je poslední článek týkající se letošního měsíce nenávisti. Kdo by měl zájem o další várku, nechť mi dá vědět. Džuče je věčné!